Connect with us

Google Adsense

Adsense Onay Alma Taktikleri – Onay Alma Rehberi

Yayınlanan

İcerisinde

Google Adsense

Bu rehberde, Google adsense onay alma süreci ve nasıl hızlı bir şekilde onay alacağınızı hazırladım. Yoğun istek üzerine Google adsense başvurum onaylanmadı, Adsense sitemi kabul etmiyor gibi sorunlara çözüm bulacağız. Bu rehberde Google adsense site onayı almak için neler yapabileceğiniz ve neler yapmamanız gerektiğini sıraladım. Adsense, onayı alma taktikleri rehberinde bulunan adımları uyguladıktan sonra Adsense onayı alabilmeniz için hiç bir engel bulunmayacaktır. Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için 8 maddeden oluşan rehber hazırladım. Adsense onayı almak için hazırladığım bu rehberi dikkatlice baştan sıralı bir şekilde inceleyiniz.

Adsense onayı alabilme için kafa karışıklığına gerek yok. Google adsense politika ihlali yapmayın, Telif hakkı konusuna özen gösterin ve özgür içerikler paylaşın.

1- Google Search Console

Adsense onayı almak için önce web sitenizi Google Search Console kayıt etmeniz son derece önemlidir. Google Search Console ile web sitenizi dakikalar içerisinde Google’a kaydedin.

Bu işlemi yapmadan Adsense, onayı kesinlikle alamazsınız. Web sitemizin Adsense onayı almak istiyorsak bu adım en temel olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Her şeyden önce web sitenizi Google Search Console mutlaka kayıt edin.

2- Google Analytics

Google Analytics, Google bünyesinde bulunan web sitelerini analiz etmeye yarayan platformdur. Google Analytics sitenizi ekleyerek ziyaretci bilgilerini gözlemleyebilirsiniz.

Bu platformu kullanarak web sitenize gelen kullanıcıların hangi platformdan geldiğini ve daha fazla özellikleri kullanarak web sitenizi analiz edebilirsiniz. Web sitemizi Google Analytics kaydını yapmak önemlidir.

3- Önemli Sayfalar

Adsense, başvurusu yapmadan önce, adsense onayı almak için web sitemizin olmazsa olmaz denilecek sayfaların bulunması gerekiyor. Bu sayfaları doğru şekilde doldurmak önemlidir. Peki hangileri bu olmazsa olmaz sayfalar

  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımda Sayfası
  • İletişim Sayfası

sıraladığım sayfalar web sitemizde bulunması gerekiyor. Aksi taktirde adsense başvurunuz kabul edilmeyebilir.

4- Makale Sayısı

Adsense, onayı alma sürecinde belirli bir sayıda makale yayınlama kriteri yok. 5 makale ile onay alanı duydum ama gerçekliğini bilemem bu konu tartışmaya açık bir konu.

Benim size tavsiyem, Adsense başvurusu göndermeden önce web sitenizde kaliteli ve özgün içerik bulundurun, en az 450-500 kelimeden oluşacak şekilde içerikler paylaşın.

Ek olarak özgün içerik ve kaliteli içerik üretmek adsense başvurunuzu olumlu etkiler.

5- Kaliteli Makale

Google adsense başvuru şartları arasında yer alan önemli, kaliteli içeriklerinizin kalite seviyesidir. Web sayfanızda paylaşacağınız içerikleri kopyala yapıştır yapmayın. Her zaman özgün, okunulur, kullanıcı dostu ve kaliteli makaleler yazın.

Adsense yasaklı içerik türleri kısaca şunlardır: Telif haklarına aykırı içerikler (örnek: film siteleri), müstehcen içerikler, Hack, casino, kumar, alkol, uyuşturucu ve tüm yasadışı içerikler.

6 – Dizayn Blog Tasarımı

Adsense onayı alabilmek için kaliteli içeriklere sahip olmanız yeterli olmayabilir. Google adsense başvurunuzu onaylatmak için tek başına yeterli olmayacaktır.

Adsense onayı almak için en az kaliteli makale kadar yeri önemlidir.

Web sitenizin teması kullanıcı dostu, kolay navigasyona sahip olması ve profesyonel bir görünüme sahip olmasına özen gösterin. Mesela Kötü temaya sahip sitelerde siteyi ziyaret eden kullanıcı örnek olarak aradığı bir makaleyi bulmak için arama kutusu bulamadığı zaman siteden çıkması.

Adsense onayı almak için bu adımı uygulayın.

7- Diğer Reklamları Kaldırın

Google adsense başvuru yapmadan önce web sitenizde daha önceden başka firmaların reklamları varsa, kaldırmanız önemlidir.

Web sitenizde başka firmaların reklamı olması, Google ekibi tarafından pek hoş karşılanmayabilir.

Adsense onayı almak için bu adımı uygulamak önemlidir.

8- Diğer Yapılması Gerekenler;

  • Eğer birden çok blogunuz varsa, en iyi diye nitelendirdiğiniz web siteniz ile başvuru yapın.
  • Adsense’e başvururken mutlaka gerçek kimliğiniz ve gerçek bilgilerinizle başvurun.
  • Telif hakkı olan resimleri kullanmayın. Kullansanız bile mutlaka her şeyden önce kaynağını belirtin.
  • Adsense programına katılmak için mutlaka 18 yaşınızın üzerinde olmanız gerekli.
  • Blogunuza paralı trafik sağladıktan sonra Adsense’e başvurmayın.

Merhaba! Ben, Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde doğmuş, şu anda 18 yaşında bir Full Stack Web Geliştiriciyim. Eğitimlerim ve uzmanlık alanlarım arasında web uygulamalarının oluşturulması, SEO stratejileri, Photoshop, Python, HTML, CSS, JavaScript, PHP ve grafik tasarım gibi konular yer almaktadır. Diveebi.com adlı web sitem ve YouTube kanalımda, bu alanlarla ilgili içerikler üretmeye ve paylaşmaya büyük bir tutku ile devam ediyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Google Adsense Reklamları ile Para Kazanma Yolları

Yayınlanan

İcerisinde

Tarafından

Google Adsense

Bu yazımda sizlere Google Adsense, reklamları ile para kazanma yollarını anlatacağım. Birçok insan, internet olmadan neredeyse 1 gününü geçiremiyor ve akıllara internetten nasıl para kazanabiliriz sorusu geliyor. Bu durumda internetten para kazanmak mümkündür, fakat çalışmadan herhangi bir şekilde internetten kazanç sağlamak mümkün değil. Google adsense içerik üreticisine kazanç sağlaması için kurulmuş reklam ağıdır. Google adsense başvurusu için internet sitemiz veya youtube kanalımız gerekli şartlardan, geçiyorsa yaptığımız başvuru kabul edilme durumunda, içeriğimize reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

1.YouTube Kanalı Açın

Youtube, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Youtube içerik üretebilenler için youtube güzel kazanç elde edilen platformlardan biridir. Yeni açtığınız youtube kanalınız, gerekli şartları karşılıyorsa ve inceleme sonunda kanalınız. Youtube iş ortaklığı programı’na kabul edilmesi durumunda youtube kanalınızdan para kazan’a bilirsiniz.

2. İnternet Sitesi Açın

Web sitenizden veya blog sayfanızda gerekli koşullar sağlanırsa. Google adsense ile internet sitenizde reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. SEO uyumlu bir internet sitesi arama motoru sıralamasında kolaylık sağlar.

Google Adsense Kuralları

Adsense ile kazanç sağlamak için uyulması gerekilen kural vardır. Bu kurallar gerçekten önemlidir ve bu kuralları ihlal eden kişiler herhangi bir şekilde para kazanamaz. Google adsense kuralları için ziyaret edin.

Okumaya devam et
win 10 diveebi.com win 10 diveebi.com
Blog2 ay ago

Windows etkinleştirme yazısını kaldırmak İçin 3 Yöntem

Windows Etkinleştirme Yazısı Neden Çıkar? Windows etkinleştirme yazısı, Windows işletim sisteminin lisansının onaylanmadığını veya etkinleştirilmediğini gösterir. Bu yazı genellikle siyah...

NodeJS NodeJS
Blog2 ay ago

NodeJS VS PHP, Node.js mi PHP mi?

PHP ve Node.js, modern web geliştirme dünyasında popüler olan iki farklı teknolojidir. Her ikisi de web tabanlı uygulamalar geliştirmek için...

FTP - diveebi.com FTP - diveebi.com
Blog3 ay ago

Domain Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İnternet çağında yaşadığımız bu günlerde, “domain” terimi sıkça duyulan ve kullanılan bir kavram haline geldi. Ancak, pek çok kişi için...

Python Python
Python Dersleri6 ay ago

Python ile Vize Final Ortalaması Hesaplama

Bu projemizde, python ile kullanıcıdan vize ve final notlarını alarak sene sonu ortalamasını hesaplar. Ortalama, vize notunun %40‘ı ile final...

Python Python
Python Dersleri6 ay ago

Python’da Dosya İşlemleri

Python programlama dilinde dosya işlemleri, veri okuma, yazma ve manipülasyonu gibi önemli görevleri gerçekleştirmenin temel bir parçasını oluşturur. Bu makalede,...

FTP - diveebi.com FTP - diveebi.com
FTP7 ay ago

FTP Nedir? Ücretsiz FTP Programları nelerdir?

FTP Nedir? FTP Nedir?, FTP (File Transfer Protocol), bilgisayarlar arasında dosya transferini sağlamak için kullanılan bir iletişim protokolüdür. İnternetin ilk...

Kali Linux Kali Linux
Kali Linux10 ay ago

Kali Linux Dirbuster Aracı Nasıl Kullanılır?

Kali Linux ve Dirbuster Nasıl Kullanılır? Günümüzün dijital dünyasında, siber güvenlik önemli bir konu haline gelmiştir. Güvenlik uzmanları, siber saldırıları...

Apache Diveebi Apache Diveebi
apache server11 ay ago

.htaccess Dosyası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bu rehberde, .htaccess Dosyası Nedir ve Nasıl Kullanılır? sorularına cevap bulacaksınız. .htaccess dosyası, Apache web sunucusu üzerinde kullanılan ve web...

win 10 diveebi.com win 10 diveebi.com
Blog11 ay ago

Windows 10’da WiFi Gözükmüyor Sorunu ve Çözümleri

Windows 10 işletim sistemi, dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan işletim sistemlerinden biridir. Ancak, her ne kadar güçlü ve kullanıcı...

PHP PHP
Blog11 ay ago

PHP Nedir, Ne İşe Yarar? Kullanım alanları Nelerdir?

PHP Nedir, Ne İşe Yarar? Bu rehberde PHP Nedir, Ne İşe Yarar? Kullanım alanları Nelerdir konuları hakkında bilgi sahibi olacaksınız....

Arduino Arduino
Arduino12 ay ago

Arduino Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

Bu rehberimizde, Arduino Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar? sorularına cevap arayacağız. Günümüzde elektronik ve programlama dünyasında oldukça popüler olan...

Trending